El Jurat fa públics els finalistes de la Nit de l’Esport 2017

Un trentena d'esportistes i entitats competeixen en les diferents categories

 

El Teatre Can Gomà, un any més, acollirà la Nit de l’Esport, una festa en la que es reconeix els esportistes, equips o entitats que han destacat al llarg de l’any anterior ja sigui pels seus èxits o per la promoció de l’esport local.

 

La 24ena edició de la Nit de l’Esport  se celebrarà aquest divendres 27 de gener a les 8 del vespre al Teatre de Can Gomà i servirà per posar la cloenda a la Festa Major de Sant Vicenç d’enguany.

 

Aquesta edició és especialment important ja que se celebra en un any en el que Mollet del Vallès exerceix com a Ciutat Europea de l’Esport, l’única ciutat catalana i espanyola que aquest 2017 ostenta aquest guardó.

 

 

Finalistes de la XXIV edició de la Nit de l’Esport en les diferents categories:

 

Nominats a millor esportista masculí

 

Eduard Rodés Guirao  del Club Ciclista Mollet

Ramon Espuña Bartrina del Club Bàsquet Mollet

Pere Garriga Cazorla del Club Escacs Mollet

 

Nominades a millor esportista femenina

 

Julia Marco Romero del Club Patinatge Artístic Mollet

Eva Moya López del Club de Ball Esportiu Dandi

Maria Carner Rodríguez del Club Atlètic Mollet

 

Nominats a millor promesa masculí

 

Marçal Herraiz Prat del Club Atlètic Mollet

Eric Lucas Espallargas de la Unió Futbol Sala Mollet

Mario Simarro García de la UD Molletense

 

Nominades a millor promesa femenina

 

Marta Sallent Vilar del Club Patinatge Artístic Mollet

Elena García Lao del Mollet Hoquei Club

Andrea Martí Saez del Club Atlètic Mollet

 

Nominats a millor equip absolut

 

Equip de veterans 4x400 m del Club Atlètic Mollet

Primer equip del Club Escacs Mollet

Equip amateur A de la UD Lourdes

 

Nominats a millor equip de base

 

Equip cadet femení del Club Atlètic Mollet

Equip pre benjamí del Mollet Hoquei Club

Equip aleví B de la UD Molletense

 

Nominats a millor club o entitat esportiva

 

Club Esportiu Escola Sant Gervasi

Club Futbol Mollet UE

Club Bàsquet Mollet

 

Nominats a millor entrenador/a

 

Rogelio Vega Martín

Jordi Grau Dalmau

Manel Gonzalo Guirao

 

Nominats a millor escola

 

Institut Mollet

Escola Joan Abelló

Escola Montseny

 

Nominats a millor patrocinador esportiu

 

Molletauto SL

Restaurant Pitapes

Translujan SL

 

Premi a l’esportivitat jocs escolars

 

Escola Sant Vicenç per la seva esportivitat i respecte amb els esportistes dels equips contraris durant l’edició passada dels Jocs Escolars.

 

Premi gest i valors esportius

 

Alumnes 2n curs Cicle AAFE Institut V. Plantada 2015-16 per protagonitzar un salvament marítim a Sant Feliu de Guíxols salvant la vida d’un nen de 8 anys.  

 

 

Mencions Especials

 

Alba Orois Aznárez, campiona del Campionat d’Espanya Infantil de Bàsquet de Seleccions Autonòmiques amb la selecció catalana

Club Petanca Can Borrell – 25è aniversari

Mollet Hoquei Club – 25è aniversari

 

Francisco Molina Martínez, per tota la trajectòria fomentant l’esport escolar a la ciutat

Ramon Basiana Vers – president Federació Catalana de Patinatge, per la col·laboració en l’impuls de l’hoquei i el patinatge a la ciutat i ser subseu dels World Roller Games de l’any 2019

Antonia Puig  Salvany, per la seva vinculació amb el Club Ffutbol Mollet Unió Esportiva

Santiago Fisas  Ayxelà – Eurodiputat, per la seva col·laboració en el reconeixement de Mollet del Vallès com a Ciutat Europea de l’Esport 2017

 

 

Premi Internacional

 

Jesús Ángel García Bragado, l’atleta internacional amb més participacions en mundials d’atletisme (12) i Jocs Olímpic (7)

 

 

Edicions locals